Profile

w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie

Biologiczno-chemiczny

Profil kierowany do uczniów, którzy marzą, by zostać lekarzami, chcą leczyć, przeprowadzać operacje; myślą o pracy dentysty i własnym gabinecie, a może wolą spróbować swoich sił jako fizjoterapeuta lub kochają zwierzęta i pragną zająć się nimi profesjonalnie.

J. angielski - geografia


To profil dla tych, których pasją jest geografia i podróże. Są ciekawi świata, innych kultur, marzą o pracy w branży turystycznej, chcą rozwijać talenty językowe, nie są im obce problemy środowiska naturalnego.

Prawniczo-dziennikarski

(humanistyczny)
Zgłębiasz tajniki historii, interesujesz się literaturą, śledzisz bieżące wydarzenia w świecie, lubisz debatować? Chcesz zostać prawnikiem, dziennikarzem, politykiem, socjologiem, znawcą kultury – to jest klasa dla Ciebie!

Biologiczno-humanistyczny

Jeśli jesteś humanistą i nic, co ludzkie nie jest Ci obce, to musisz także kochać biologię. Zatem trafiłeś na kierunek stworzony dla Ciebie!

Językowy

(tylko dla absolwentów szkół podstawowych)
Idealna dla uczniów, których pasją jest nauka języków obcych, podróże, poznawanie innych krajów w Europie i świecie.

Językowo-matematyczny

(tylko dla absolwentów szkół podstawowych)
Interesujesz się światem liczb? Twoją pasją jest nauka angielskiego? Chcesz być biznesmenem biegle mówiącym w języku angielskim?

Matematyczno-fizyczno-informatyczny

Ten profil jest dla Ciebie, jeżeli: problemy matematyczne traktujesz jak przygodę, interesuje Cię poznawanie zjawisk fizycznych opisujących rzeczywistość, chcesz poznać nowoczesne technologie.

Matematyczno-geograficzno-informatyczny

Wszystkim uczniom zainteresowanym naukami matematycznymi, przyrodniczymi oraz językami obcymi proponujemy kształcenie w klasie o profilu matematyczno-geograficzno-informatycznym.