Klasa językowa

po szkole podst. w rozsz. będzie realizowana j. angielski oraz drugi język obcy

(tylko dla absolwentów szkół podstawowych)

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Znając język obcy, masz większe możliwości na rynku pracy. Możesz otrzymać lepiej płatną pracę. Możesz pracować za granicą lub w firmie zagranicznej mającej przedstawicielstwo w Polsce. Poznajesz różne aspekty kultury danego kraju, lepiej rozumiesz jego mieszkańców oraz sam język. Czujesz się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych, ponieważ potrafisz się porozumieć. Możesz nawiązywać ciekawe znajomości.
Możesz swobodnie korzystać z Internetu.
Oglądasz międzynarodowe stacje telewizyjne i jesteś na bieżąco z wiadomościami z newsami z całego świata.

Proponujemy intensywne zajęcia lekcyjne z języka angielskiego i drugiego języka obcego.
Drugi język obcy do wyboru:
- język niemiecki
- język hiszpański
- język francuski
- język rosyjski.

Rozwijanie sprawności językowej odbywa się poprzez udział uczniów w zagranicznych warsztatach i obozach językowych (Anglia, Hiszpania, Włochy, Francja, Malta) oraz innych wyjazdach zagranicznych.

W nauczaniu przedmiotów kierunkowych stosujemy nowoczesne metody nauczania, z zastosowaniem nowoczesnych technologii multimedialnych.

Podejmując naukę w klasie językowej, uczeń uzyskuje szerokie perspektywy zawodowe. Komunikacja w języku obcym na wysokim poziomie oraz duże kompetencje międzykulturowe gwarantują sukcesy zawodowe w kraju, jak i zagranicą.
Absolwenci mogą podjąć studia na kierunkach filologicznych, lingwistycznych, turystycznych, mogą wybrać stosunki międzynarodowe, europeistykę. Są doskonale przygotowani do studiowania innych kierunków w języku obcym na polskich i zagranicznych uczelniach.