Klasa językowo-matematyczna

w rozsz. matematyka, j. ang. i drugi j. obcy

(tylko dla absolwentów szkół podstawowych)

Czy uważasz, że każdy problem ma swoje rozwiązanie, a może ma ich kilka?
Jako umysł ścisły, widzisz powiązania tam, gdzie inni ich nie dostrzegają?

To połączenie matematyki-królowej nauk z najpopularniejszym językiem obcym na świecie!

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?
Znając język obcy, masz większe możliwości na rynku pracy. Możesz otrzymać lepiej płatną pracę. Możesz pracować za granicą lub w firmie zagranicznej mającej przedstawicielstwo w Polsce.
Poznajesz różne aspekty kultury danego kraju, lepiej rozumiesz jego mieszkańców oraz sam język. Czujesz się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych, ponieważ potrafisz się porozumieć. Możesz nawiązywać ciekawe znajomości.

Możesz swobodnie korzystać z Internetu.
Oglądasz międzynarodowe stacje telewizyjne i jesteś na bieżąco z wiadomościami z newsami z całego świata.

Proponujemy intensywne zajęcia lekcyjne i dodatkowe z matematyki i z języka angielskiego, umożliwiające najlepsze przygotowanie do matury i osiąganie sukcesów na studiach.
Rozwijanie sprawności językowej odbywa się poprzez udział uczniów w zagranicznych warsztatach i obozach językowych (Anglia, Hiszpania, Włochy, Francja, Malta) oraz innych wyjazdach zagranicznych.

W nauczaniu przedmiotów kierunkowych stosujemy nowoczesne metody nauczania, z zastosowaniem nowoczesnych technologii multimedialnych.

Absolwenci mogą studiować na wszystkich kierunkach ekonomicznych, filologicznych, mogą wybrać stosunki międzynarodowe, lingwistykę, architekturę, statystykę, geodezję, kierunki handlowe, menadżerskie, gospodarkę przestrzenną, geografię, turystykę, logistykę czy europeistykę.