SP 311, XI LO i TIE 9 w Olsztynie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SOS

Sukcesy sportowe SP 311 i G3

Od początku istnienia klas sportowych uczniowie naszej szkoły uzyskują wysokie wyniki na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej: uczestniczyli w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Gimnazjów) w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, w Półfinałach i Finałach Mistrzostw Polski (I miejsce dziewcząt i IX chłopców) w siatkówce plażowej oraz w Półfinałach Polski w siatkówce halowej. Od kilku lat zdobywają Mistrzostwo Olsztyna zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Ponad to dwoje uczniów: Jakub Kozłowski i Klaudia Perowicz otrzymało powołanie do Kadry Polski w siatkówce plażowej.
Najważniejsze zdobyte tytuły w minionym roku szkolnym to:

 

Kolejny film z SOSu

 

Szkolenie SOS


W ramach programu S.O.S. przeprowadziliśmy w naszym Gimnazjum nr 3 w Olsztynie szkolenie dla nauczycieli, instruktorów, trenerów z zakresu piłki siatkowej. Tematem warsztatów były gry i zabawy w siatkówce oraz sposoby poruszania się po boisku. Prowadzącymi byli: Adam Kurian i Krzysztof Dziedzic.
Więcej…
 

Turniej Talentów S.O.S


W dniach 6 - 8 listopada w Szczytnie rozegrany został Wojewódzki Turniej Talentów S.O.S.  im. Wiesława Gawłowskiego.
Naszą szkołę reprezentowały:
Więcej…
 

Turniej SOS w Szczytnie

Turniej SOS - szczytno
Fotorelacja z turnieju w Szczytnie zorganizowanego w ramach rozgrywek SOS.

Więcej…
 

Treningi SOS

Metodyka nauczania elementów technicznych z piłki siatkowej w postaci filmu tworzonego przez nauczycieli w-fu Gimnazjum nr 3 w Olsztynie na potrzeby własne i dla PZPSu.


 

Turniej Siatkarski

Turniej
W dniu 11.11.2013 wraz z trenerem Adamem Kurianem zorganizowaliśmy turniej dla uczniów drugiej klasy SOS plus trzech uczniów z klasy pierwszej. W turnieju uczestniczyła również młodzież trenująca w SOS w Gimnazjum nr 8 w Olsztynie z udziałem trenera Rafała Wiśniewskiego i Sergiusz Salskiego. Poza tymi drużynami uczestniczyły drużyny klubowe z Jurand Malbork i Foto Ola Ostróda.

Więcej…
 

Siatkarski Ośrodki Szkolny - SOS przy Gimnazjum Nr 3 w Olsztynie


Gimnazjum Nr 3 w Olsztynie jest jednym z 48 w Polsce i jednym z 4 w województwie, które zostało przyjęte do wąskiego grona szkół i realizuje program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych dla chłopców.

Koncepcja SOS
Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.), powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym.

W skład S.O.S. wchodzą trzy klasy ze specjalizacją siatkówki z trzech gimnazjów oraz jedna szkoła z terytorialnie nieodległego liceum, tak by możliwa była współpraca struktur i nauczycieli, a uczniowie po zakończeniu gimnazjów mogli kontynuować edukację siatkarską w liceum bliskim ich miejscu zamieszkania. W strukturach programu chodzi także o to, aby kształcić młodzież według jednego programu nauczania siatkówki i według tych samych założeń. Wszystkie zadania mają być rejestrowane i raportowane, by realizacja programu pozostawała w zgodzie z założeniami.


źródło: https://www.mlodziezowasiatkowka.pl/