TERMINY REKRUTACJI


NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

Zazproszenie do złożenia oferty na dostawę robotów edukacyjnych

Zapraszam firmy do złożenia oferty na zakup zestawów robotów edukacyjnych przeznaczonych do zajęć z robotyki w Technikum Informatyczno-Ekonomicznym nr 9 w Olsztynie w ramach w ramach projektu pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy” nr RPWM.02.04.01-28-0058/19-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

Szczegóły w załączniku.
Więcej…

Płonące lasy życia

Przez ostatnie lata dużo się mówi na temat ekologicznego trybu życia i dbania o środowisko. Wiele osób segreguje odpady, nie marnuje prądu albo stara się zużywać jak najmniej wody. Wpływa to dobrze na przyrodę, ale jakie kroki podejmujemy, kiedy dochodzi do sytuacji zagrażających środowisku, które będą wpływać na nasze życie na naszej planecie?
Więcej…

Dzieciństwo a XXI wiek


Dzieci na podwórku, kreatywność, wiele gier i zabaw, lepsza komunikacja międzyludzka, lepsze dzieciństwo. Tymi skojarzeniami można scharakteryzować lata młodości naszych rodziców czy dziadków.
Młodzież w tamtych czasach wydawała się o wiele ciekawsza, a przede wszystkim lepsza od współczesnej. Jeszcze w latach 80-tych XX wieku nie było nawet możliwości, aby nie znać kogoś na swoim osiedlu. Można to również zdefiniować jako jedno osiedle - jedna rodzina. Każdy znał się na wylot, wiedział jak się nazywa, ile ma lat, gdzie mieszka, czy ma rodzeństwo oraz do jakiej szkoły chodzi. Nie było również problemu z poznawaniem nowych osób, zaś ci, którzy się znali, skoczyliby za sobą w ogień.  Wszyscy całymi dniami przesiadywali na podwórku i nawet nie było mowy o tym, żeby ktoś się nudził. Każdy co chwilę wpadał na coraz to lepsze pomysły (co prawda niekoniecznie najmądrzejsze), ale zazwyczaj nie było momentu, w którym ktoś zrezygnowałby z podjęcia się wyzwania z własnej nieprzymuszonej woli. Dzieci przebywały na podwórku do nocy, a czas upływał im bardzo przyjemnie i co najgorsze – bardzo szybko.
Więcej…

XXVII Olimpiada Informatyczna - zapraszamy uczniów do udziałuMinisterstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w  XXVII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

Wszelkie informacje, regulaminy, przykładowe zadania znajdziecie na stronie: www.oi.edu.pl

Jak zacząć?
 1. zarejestruj się w Systemie Informatycznym Olimpiady (SIO).
 2. przeczytaj treść zadań.
 3. napisz programy rozwiązujące te zadania – patrz np. przykładowe programy rozwiązujące kilka bardzo prostych zadań
 4. wyślij rozwiązanie przez SIO i sprawdź, jak zadziałało na przykładowych testach

II Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie7 listopada br. w godzinach 8:00 – 19:00 w hali widowiskowo sportowej „Urania” odbędą się II  Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie o Puchar Marszałka. Wydarzenie w głównej mierze skierowane jest do młodzieży, a sam turniej ma być rozpatrywany jak typowy, konwencjonalny turniej międzyszkolny. Podczas wydarzenia zawodnicy z całego województwa zmierzą się Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 20 oraz Tekken 7. Wszystkie te gry są bardzo popularne. Pula pieniężna przeznaczona na nagrody to 10 000 zł. Poza częścią turniejową organizowane będą również inne strefy, tj. Strefa Free2Play, Strefa prelekcji oraz Strefa klubu Stomil. Wszystko kompletnie za darmo.

Całkowicie otwarta dla uczestników strefa Free2Play będzie skupiała w sobie mnóstwo różnorodnych atrakcji – w tym stanowiska komputerowe oraz konsolowe retro gier, symulatory virtual reality, wystawę dronów wraz z symulatorami lotu, stanowiska gier nowoczesnych, wystawy broni białej czy strefa chill out.

Zaplanowane wykłady i warsztaty:
 1. Co jeść, żeby wygrać – ABC diety esportowca
 2. Paint w służbie artysty czyli słów kilka o ewolucji sztuki graficznej
 3. Cyberpunk czy cyberbullying? Co było pierwsze?
 4. Palec w oko – podstawy Krav Magi
 5. Preppersi na propsie – Jak przeżyć podczas apokalipsy?
 6. Z czym się je kryptowaluty?
 7. Słowiańskie potwory – appki w służbie regionu
 8. Dzień z życia weganina

Ważnym elementem całych Mistrzostw będzie strefa stworzona przez klub Stomil Olsztyn. W tej strefie będą odbywać się rozgrywki związane ze sportem konwencjonalnym, a całość będzie dodatkowo urozmaicała obecność graczy z pierwszego składu olsztyńskiego klubu oraz działaczy Akademii Sportu.

Organizatorem Mistrzostw jest  Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego i AstroBoyz, przy współpracy Klubu Stomil Olsztyn. Ponadto wydarzenie uzyskało patronat honorowy Prezydenta Miasta Olsztyna.

Wystawa robotów ROBOPARKW środę, 30 października 2019, klasy 1DT, 2AT i 2BT Technikum Informatycznego pojechały do Gdańska na wystawę robotów Robopark.

ROBOPARK - to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów dla całej rodziny. Dzięki najnowszej technologii wejdziesz w interakcję z 70 robotami z całego świata. Zobaczysz prawdziwy teatr robotów, nauczysz się sterować dronem, zanurzysz się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmusisz przedmioty do latania. W "Robopark" poczujesz się jak prawdziwy wynalazca.

PROMOBOT: robot - konsultant. Potrafi rozpoznawać twarze i zapamiętywać ludzi. Możesz z nim porozmawiać, a jeśli zechcesz - uściśnie Ci rękę, a nawet zaśpiewa!
KIKI: jest w stanie rozpoznać osobę, komunikować się, odpowiadać na pytania, plastyczność jej ruchów jest bardzo podobna do ludzkiej.
PEPPER: doskonały robot pomocnik. Potrafi widzieć, słyszeć, mówić i poruszać się. Uwielbia żartować.
TESLA SHOW: odkrycie słynnego naukowca Nikoli Tesli do przesyłania energii elektrycznej pozwoli Ci zobaczyć prawdziwą bitwę błyskawic z dynamiczną i zapalającą muzyką!

Więcej…

Wyjazdy edukacyjne


W dniach 17-18 i 24-25 października 2019 setka uczniów z SP311 pojechała na dwudniowy wyjazd edukacyjny do Gdańska. W programie wycieczki znalazło się wizyty w takich ciekawych miejscach, jak centrum naukowe Hevelianum czy Experyment z jego ciekawymi naukowymi wystawami i warsztatami. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i pokazach naukowych, na własne oczy zobaczyli jak powstaje prąd i czy da się rozświetlić świetlówkę samymi dłońmi.


Wyjazd odbył się w ramach projektu "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Więcej…

Warsztaty z językiem angielskim na Malcie.W dniach 28.09-5.10.2019r. odbyły się Warsztaty z językiem angielskim na Malcie. Na wyspie mieszkaliśmy u Rodzin Maltańskich i chodziliśmy do szkoły Link School. Zarówno u rodzin, jak i w szkole, mogliśmy spotkać się z „żywym językiem angielskim”. Mieliśmy wycieczki do stolicy Malty - Valletty oraz cichego miasta – Mdina. Byliśmy na Gozo - drugiej co do wielkości wyspie Malty. Podziwialiśmy tam przepiękne klify i Czerwoną Plażę. Na Comino, trzeciej co do wielkości wyspie Malty, mogliśmy podziwiać Błękitną Lagunę. Podsumowując, pobyt na Malcie uważam za bardzo udany, dostarczył mi wiele wrażeń. Chciałabym jeszcze raz wrócić na tę wyspę.
Uczestniczka warsztatów
Zapraszam do galerii zdjęć
Więcej…

Moja praca, mój zawód – spotkanie z panem Arkadiuszem Rozmus, marynarzem, Kapitanem Żeglugi Wielkiej

Marynarz_6W dniu 25 października 2019r w naszej szkole gościliśmy pana Arkadiusza Rozmus, który w bardzo ciekawy, przystępny sposób opowiedział młodzieży o swoim zawodzie i miejscu pracy. Chcąc realizować swoją pasję, hobby świadomie wybrał zawód marynarza i w związku z tym ukończył Akademię Morską w Gdyni - 5 letnie studia magistersko-inżynierskie ze szkoleniem wojskowym, wydział Transport Morski, specjalność Nawigacja Morska. Zdobył też Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej bez ograniczeń. Pracował na statkach z nurkami tzw. Diving Ships w wielu miejscach na świecie np. Brazylii, Angoli, Singapurze. Egipcie. Norwegii, Szkocji. Obecnie jest zatrudniony w amerykańskiej największej wiertniczej firmie na świecie VALLARIS. Jest kapitanem statku wiertniczego przygotowującego złoża ropy na szelfach do eksploatacji na Oceanie Atlantyckim w okolicach Las Palmas. Aby wykonywać to odpowiedzialne zadanie p. Rozmus musiał ukończyć wiele szkoleń, kursów. Omówił też specyfikę i warunki swojej pracy: czas pracy 12 godzin, odpoczynek 12 godzin, 7 dni w tygodniu; 4 tygodnie pracuje na statku, następne 4 tygodnie jest w domu; załoga statku jest wielonarodowa; obowiązkowa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego; co dwa lata obowiązują szczegółowe badania lekarskie. Ciekawymi elementami prelekcji gościa była prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia oraz filmiki ukazujące pracę statku wiertniczego, faunę oceanu oraz sytuacje trudne zdarzające się na szerokich wodach. Kończąc spotkanie pan Rozmus zachęcał młodzież, aby podążała za swoimi pasjami, wykazywała się kreatywnością przytaczając słowa „zawsze jest sposób, żeby coś zrobić lepiej – znajdź go” lub „ Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw za sobą ślad”.

Projekt "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Więcej…

Seminarium „ Pasja w przyszłym życiu zawodowym”

Spotkanie z p. Magda_1
W dniu 23 października 2019r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seminarium poprowadzonym przez psychoterapeutę, doradcę zawodowego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie p. Magdę Kulmaczewską pt. „ Pasja w przyszłym życiu zawodowym”. Prowadząca rozpoczęła spotkanie od stwierdzenia ( opierając się na wynikach badań), że dla większości ludzi praca jest przykrą koniecznością, z którą muszą się pogodzić, bo dzięki pracy mogą realizować swoje potrzeby. Jednocześnie zaznaczyła, ze wcale tak nie musi być, ponieważ są też jednostki, dla których praca jest realizacją ich pasji, marzeń. Dzięki temu, te osoby są szczęśliwsze w życiu, gdyż robią zawodowo to co lubią i jeszcze otrzymują za to wynagrodzenie. Pani Kulmaczewska podkreśliła, że praca łącząca się z zainteresowaniami, hobby nie powoduje szybkiego znużenia, zmęczenia, a wręcz przeciwnie, często ma wpływ na motywację wewnętrzną człowieka, zachęca, mobilizuje do ciągłego rozwoju zawodowego i osobistego.. Niektórzy uczestnicy spotkania zastanawiali się jednak, czy realizując zawodowo swoją pasję, hobby można godnie zarobić? Prelegentka wyjaśniła, że kiedy pracujemy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, czyli także z zaangażowaniem, z przyjemnością, to równie często zdarzają się dobre pomysły, a to one mogą mieć wpływ na wysokość zarobków. Następnie pani Kulmaczewska zaproponowała młodzieży wykonanie ćwiczenia „ Koło życia”, którego celem było określenie poziomu zadowolenia ucznia w różnych obszarach jego życia i wywołanie refleksji, co może jeszcze zmienić, poprawić. W dalszej kolejności uczestnicy spotkania rozwiązali Quiz dotyczący ich pasji. Podsumowaniem seminarium niech będzie wypowiedź Stevena Jobsa „ jedynym sposobem, by dobrze pracować, jest robienie tego, co uważasz za wspaniałe zajęcie” , a także Konfucjusza – „ Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.


Projekt "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Więcej…

Wycieczka zawodoznawcza do Domu Pomocy Społecznej „ Laurentius”

Laurentius_1
W dniu 21 października 2019r. młodzież SP 311 udała się na wycieczkę zawodoznawczą do Domu Pomocy Społecznej „Laurentius” w Olsztynie. Przewodnikiem po nowoczesnej placówce była pani Iwona Wilim – opiekunka osób starszych. Na początku w ciekawy sposób przybliżyła uczniom specyfikę swojej pracy, a także ścieżkę kształcenia prowadzącą do jej zawodu. Następnie młodzież udała się na zwiedzanie obiektu. W między czasie uczniowie dowiedzieli się, że w domu opieki zatrudnieni są również m.in.: terapeuci zajęciowi, pielęgniarki, rehabilitanci, pracownik socjalny. Pani Wilim zwięźle omówiła zadania i czynności, jakie mają do wykonania osoby pracujące w /w zawodach. Podkreśliła także , że ogromną rolę w pracy personelu opiekuńczego odgrywa bycie: empatycznym, cierpliwym, serdecznym, życzliwym, wyrozumiałym.


Projekt "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Więcej…

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW


Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.
E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.
Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem
po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

CO TO SĄ E-PAPIEROSY?
Więcej…

Dzień Edukacji Narodowej


W naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z pokazem artystycznym w wykonaniu naszych uczniów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej…

Zapraszamy do składania ofert

Zapraszamy firmy do składania ofert na dostarczenie sprzętu komputerowego w ramach projektu  Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy nr RPWM.02.04.01-28-0058/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Szczegóły pod linkiem:

Podziękowanie!


Strona 3 z 4