TERMINÓW REKRUTACJI


NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Brak wydarzeń

Konsultacje od 1 czerwca 2020

Od 1 czerwca chętni uczniowie mogą przychodzić do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Ustalenie terminu konsultacji możliwe jest wyłącznie poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem:


Proszę zapoznać się również z zasadami i procedurami sanitarnymi - link:
PROCEDURY

Uczeń, aby wejść do szkoły, każdorazowo musi mieć przy sobie maseczkę i oświadczenie z podpisem rodzica - wzór oświadczenia dostępny w linku powyżej.
Do zobaczenia w szkole!

Mity i fakty o nietoperzach

Chyba każdy, kto w dzieciństwie oglądał seriale dla dzieci, chciał zostać latającym, nocnym stworzeniem, jakim jest właśnie nietoperz. Te małe stworzenia otoczone są mroczną opinią, która często mija się z prawdą. Jednak skąd wzięły się takie opowieści i które z nich faktycznie są prawdą? Przedstawię listę najbardziej popularnych mitów związanych z nietoperzami oraz fakty, które zawierają w sobie ziarno prawdy.
Więcej…

Wycieczka zawodoznawcza do Sądu Okręgowego w Olsztynie

Wyjscie do sadu_1
W dniu 16 grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Pierwszym punktem było obejrzenie cel dla osób przywożonych z aresztu na rozprawę sądową. O tym miejscu i procedurach bezpieczeństwa obowiązujących w sądzie w ciekawy sposób opowiedział Pan Aleksander Turkiewicz , pracownik ochrony. Następnie Pani Katarzyna Turkowska – kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Okręgowego w Olsztynie zaprowadziła młodzież na salę rozpraw karnych, która wyposażona jest w dodatkowe zabezpieczenia i nowe technologie umożliwiające przeprowadzanie videoprzesłuchań świadków w danej sprawie, a przebywających poza Olsztynem.


Projekt "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Więcej…

Jasełka"Maleńka Miłość w żłobie leży..." takimi słowami uczniowie Szkolnego Teatru 20 grudnia 2019r. rozpoczęli Jasełka.
Przedstawienie i koncert kolęd miały skłonić uczniów do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia, dając tym samym Radość, Wiarę, Nadzieję i Miłość.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Więcej…

Wesołych Świąt!

Całej społeczności naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wielu pięknych i pełnych ciepła chwil, które przyniosą Wam i Waszym najbliższym radość i wzruszenie oraz wzajemnej życzliwości i optymizmu w nadchodzącym 2020 roku.

Dyrektor Janusz Krzysztof Rączkiewicz
i Grono Pedagogiczne SP311, XI LO oraz TIE9
w Olsztynie

Zaproszenie do złożenia oferty

Zaproszenie do złożenia oferty na dostosowanie 2 sal lekcyjnych do potrzeb prowadzenia zajęć warsztatowych w zawodzie technik informatyk i technik ekonomista w Technikum Informatyczno-Ekonomicznym nr 9 w Olsztynie w ramach w ramach projektu pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy” nr RPWM.02.04.01-28-0058/19-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Szczegóły w załączniku: >>POBIERZ<<

Projekt nr RPWM.02.04.01-28-0058/19, pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Zapraszamy do składania ofert

Zapraszamy firmy do składania ofert na dostawę sprzętu sieciowego do prowadzenia zajęć w Technikum Informatyczno-Ekonomicznym nr 9 w Olsztynie, ul. Kołobrzeska 9, 10-444 Olsztyn. Więcej informacji pod adresem internetowym:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1223324

Projekt nr RPWM.02.04.01-28-0058/19, pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nauczyciel jako coach

To już przedostatnie spotkanie w ramach cyklu szkoleń na temat "Nauczyciel jako coach i trener". Szkolenie dla nauczycieli poprowadziła jak co miesiąc pani Beata Burkat.
Projekt nr RPWM.02.04.01-28-0058/19, pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Wymiana uczniów w XI LO

Wymiana uczniów LO_25Grupa uczniów z XI LO na początku grudnia wyjechała do Blomberg w Niemczech, by w ramach wymiany uczniów odwiedzić partnerską szkołę Herrmann Voechting Gymnasium. Program wyjazdu był bardzo bogaty i atrakcyjny. Uczniowie zwiedzali, wspólnie bawili się i grali, gotowali i uczestniczyli w szeregu zajęć i warsztatów intergrujących grupę. Ostatnie dwa dni wymiany uczestnicy spędzili na zwiedzaniu Drezna, skąd bezpośrednio wrócili do Olsztyna. Rewizyta grupy niemieckiej w marcu. 2020. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć!
Wymiana została dofinansowana przez międzynarodową organizację "Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży".
Więcej…

Szkolenie z neuromarketingu

W ramach projektu „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy” grupka uczniów z klas ekonomicznych TIE9 wzięła udział w kursie "Technik skutecznego marketingu - neuromarketing". Kurs poprowadziła pani Natalia Suska - doświadczona badaczka, od dziesięciu lat zajmująca się badaniem emocji, wdrażaniem innowacyjnych metody do badań konsumenckich i od wielu lat współpracująca z największymi markami w Polsce i za granicą, m.in. z branży bankowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej i spożywczej.
Projekt nr RPWM.02.04.01-28-0058/19, pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Stygmatyzacja


Odrzucanie dzieci oraz młodzieży poprzez etykietowanie tego, co posiada, jest problemem dzisiejszego świata.
Wraca z każdym nowym rokiem, moda zmienia się, lecz nadal ludzie nieodmiennie kupują rzeczy markowe, na których widnieje rozpoznawalne logo. Każdego dnia na ulicy, najczęściej wśród nastolatków oraz młodych dorosłych, a rzadziej u osób ze starszego pokolenia, możemy ujrzeć, jeśli nie firmowe buty, to koszulkę albo spodnie. Dzisiejsze społeczeństwo jest nastawione na konsumpcjonizm, czyli pokazanie swojego statusu majątkowego poprzez posiadanie coraz większej ilości rzeczy, na dodatek często niepotrzebnych. Powoduje to wzrost popularności i tak już znanych marek.
Więcej…

Eko trend


Co to jest eko trend?
Na pewno nie jest chwilową modą mimo faktu, że rozpoczęło się to u ludzi, by pochwalić się swoim zdrowym trybem życia. To trend rozwijający się od wielu lat, na bazie potężnego megatrendu zrównoważonego rozwoju, obejmujący obecnie wszystkie dziedziny życia. Na razie nic nie wiadomo na temat tego, żeby chyliło się ku końcowi. Trend eko staje się coraz bardziej powszechny i wykorzystywany na wielu poziomach marketingu we wszelkiego rodzaju mediach. Coraz częściej powtarzane są słowa „musisz to mieć”, zamiast „dobrze będzie, gdy kupisz”. Wśród czynników rozpowszechniających go można wymienić:
Więcej…

Zazproszenie do złożenia oferty na dostawę robotów edukacyjnych

Zapraszam firmy do złożenia oferty na zakup zestawów robotów edukacyjnych przeznaczonych do zajęć z robotyki w Technikum Informatyczno-Ekonomicznym nr 9 w Olsztynie w ramach w ramach projektu pn. „Dodatkowe kompetencje i kwalifikacje szansą na rynku pracy” nr RPWM.02.04.01-28-0058/19-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

Szczegóły w załączniku.
Więcej…

Płonące lasy życia

Przez ostatnie lata dużo się mówi na temat ekologicznego trybu życia i dbania o środowisko. Wiele osób segreguje odpady, nie marnuje prądu albo stara się zużywać jak najmniej wody. Wpływa to dobrze na przyrodę, ale jakie kroki podejmujemy, kiedy dochodzi do sytuacji zagrażających środowisku, które będą wpływać na nasze życie na naszej planecie?
Więcej…

Dzieciństwo a XXI wiek


Dzieci na podwórku, kreatywność, wiele gier i zabaw, lepsza komunikacja międzyludzka, lepsze dzieciństwo. Tymi skojarzeniami można scharakteryzować lata młodości naszych rodziców czy dziadków.
Młodzież w tamtych czasach wydawała się o wiele ciekawsza, a przede wszystkim lepsza od współczesnej. Jeszcze w latach 80-tych XX wieku nie było nawet możliwości, aby nie znać kogoś na swoim osiedlu. Można to również zdefiniować jako jedno osiedle - jedna rodzina. Każdy znał się na wylot, wiedział jak się nazywa, ile ma lat, gdzie mieszka, czy ma rodzeństwo oraz do jakiej szkoły chodzi. Nie było również problemu z poznawaniem nowych osób, zaś ci, którzy się znali, skoczyliby za sobą w ogień.  Wszyscy całymi dniami przesiadywali na podwórku i nawet nie było mowy o tym, żeby ktoś się nudził. Każdy co chwilę wpadał na coraz to lepsze pomysły (co prawda niekoniecznie najmądrzejsze), ale zazwyczaj nie było momentu, w którym ktoś zrezygnowałby z podjęcia się wyzwania z własnej nieprzymuszonej woli. Dzieci przebywały na podwórku do nocy, a czas upływał im bardzo przyjemnie i co najgorsze – bardzo szybko.
Więcej…

XXVII Olimpiada Informatyczna - zapraszamy uczniów do udziałuMinisterstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów do startu w  XXVII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych uzdolnionych informatycznie i służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie.

Wszelkie informacje, regulaminy, przykładowe zadania znajdziecie na stronie: www.oi.edu.pl

Jak zacząć?
  1. zarejestruj się w Systemie Informatycznym Olimpiady (SIO).
  2. przeczytaj treść zadań.
  3. napisz programy rozwiązujące te zadania – patrz np. przykładowe programy rozwiązujące kilka bardzo prostych zadań
  4. wyślij rozwiązanie przez SIO i sprawdź, jak zadziałało na przykładowych testach

Strona 2 z 4