SzPAk - Wydarzenia

Dzień Otwarty Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

Handlowka_1Uczniowie naszej szkoły wybrali się w dniu 28.03.2019r z wizytą do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. Celem było zwiedzenie placówki i zapoznanie  się z ofertą kształcenia, jako że niebawem będą musieli dokonać wyboru dalszej drogi edukacyjnej.
Więcej…

Wycieczka zawodoznawcza do Przedsiębiorstwa Poligraficznego HAKUS w Olsztynie

Hakus_1
W dniu 28 .02.2019r dzięki uprzejmości właścicieli  Przedsiębiorstwa Poligraficznego HAKUS w Olsztynie Państwa Kuśmierczyków i  Dyrektora Generalnego pana Michała Tomczyka młodzież gimnazjalna miała możliwość zwiedzenia  jednej z największych drukarni offsetowych w północnej Polsce. Uczniowie dowiedzieli się, że firma Hakus( drukarnia i studio reklamy) jest rodzinnym biznesem i istnieje na rynku od 30 lat.


Wyjazd odbył się w ramach projektu "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Więcej…

Dzień Otwarty Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych

Energetyk_10
26 lutego 2019 r.  uczniowie naszej szkoły podstawowej odwiedzili Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie . Uczestniczyli w spotkaniu , na którym została przedstawiona oferta edukacyjna szkoły.
Więcej…

Ciekawy zawód – florysta.

Florysta_8
Kim jest florysta? To specjalista od kompozycji kwiatowych i aranżacji zieleni. Dwuosobowa drużyna naszej szkoły podstawowej w składzie Asia i Zuzia uczennice z klasy VIII zakwalifikowała się do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Florystycznym „Dekoracje świąteczne” przeprowadzanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie.
Więcej…

Wycieczka zawodoznawcza do Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn

Wyjazd zawodoznawczy_18
W dniu 20 XI 2018r uczniowie klasy III i mieli możliwość zwiedzenia siedziby Radia Olsztyn i TVP3 Olsztyn. Dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza radiowego, reportera telewizyjnego, reżysera, operatora, wydawcy programów, realizatora audycji, montażysty i obsługi technicznej. Poznali etapy powstawania programów radiowych i telewizyjnych. Uzyskali informację, że sercem każdej redakcji jest Newsroom. Zajrzeli do studia nagrań TVP3 skąd emitowane są programy informacyjne i publicystyczne. Porównali pracę reżyserów radiowych i telewizyjnych. Zwiedzili archiwum Radia Olsztyn, a także uczestniczyli „na żywo” w emisji audycji radiowej, której tematem przewodnim była moda. Dziękujemy pani Magdalenie Śleszyńskiej i panu Dominikowi Chowańcowi z Radia Olsztyn oraz panu Robertowi Bodnarowi z TVP3 Olsztyn za ciekawe zaprezentowanie swoich miejsc pracy, a także za cenne uwagi i wskazówki dla być może przyszłych dziennikarzy telewizyjnych lub radiowych.
Wyjazd odbył się w ramach projektu "SAM-Szkolna Akademia Mistrzów" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Więcej…

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

OTK_3
W dniach 15 – 19 października 2018r. trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery. W związku z tym w całej Polsce odbywały się różnego rodzaju przedsięwzięcia. W naszej szkole młodzież licealna uczestniczyła w spotkaniu p.t „ Jak cię widzą, tak cię piszą” z panem Danielem Czapiewskim  doradcą zawodowym Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie  Zaproszony gość poruszył zagadnienia dotyczące komunikacji, autoprezentacji, rozmowy kwalifikacyjnej .Natomiast uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach p.t „ Bądź architektem swojego szczęścia” poprowadzonych przez psychoterapeutę panią Magdalenę  Kulmaczewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie. Dowiedzieli się , czym jest motywacja wewnętrzna – występuje wtedy, kiedy podejmujemy działania bez żadnych widocznych nagród, robimy coś, co sprawia nam przyjemność, daje okazję do poznania czegoś nowego, poszerzenia wiedzy, rozwijania swojego potencjału. Podczas wykonywanych ćwiczeń młodzież miała możliwość pobudzenia swojej motywacji wewnętrznej m.in. poprzez  określanie i formułowane swoich celów życiowych.
Więcej…

Nasi uczniowie na Olsztyńskich Targach Pracy
11 kwietnia 2018r. młodzież naszej szkoły udała się do Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie na II Olsztyńskie Targi Pracy adresowane do ludzi młodych, uczących się , absolwentów i osób poszukujących pracy.
Organizatorami byli: Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie.
Więcej…

Strona 1 z 4