COOLturalnie

20 lutego uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych uczestniczyli w lekcjach o kulturach norweskiej, japońskiej, żydowskiej i meksykańskiej. Prowadziły je osoby z projektu społecznego COOLturalnie, który realizują w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Są to uczennice II oraz XI Liceum Ogolnókształcącego w Olsztynie, które postanowiły, że pokażą jak różnorodne i piękne są kultury całego świata. Realizując ten projekt, dziewczyny mają na celu przybliżenie innym ich zwyczajów, tradycji i obyczajów. Do tej pory lekcje zostały przeprowadzone już w wielu szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Zorganizowane zostały również warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci słuchały legend wchodnich i brały udział w grze terenowej "Podróż po świecie". Członkowie zespołu pojawili się nawet w radiu i telewizji, by opowiedzieć o swoim projekcie.
COOLturalnie to grupa młodych osób, które postanowiły, że należy uświadamiać i uwrazliwiać innych na różne kultury całego świata. Pokazują, że nie warto zamykać się na ich zwyczaje i osoby z innych kręgów kulturowych. Każdy jest inny, co sprawia, że nasz świat jest tak piękny i kolorowy.